Sıkca Sorulan Sorular

Proshipus.com'un avantajları nelerdir?

Birçok perakendeci yada toptancı uluslar arası adreslere gönderim yapmamakta veya uluslar arası gönderi maliyetleri çok yüksek çıkmakta, Amerika’daki mağazalardan daha uygun fiyatla, en son çıkan teknolojik ürünlere, en son moda kıyafetlere ve Türkiye’de bulamadığınız bir çok ürüne Proshipus.com sayesinde sahip olabilirsiniz. Amerika’daki uluslararası gönderim yapan yada yapmayan alışveriş sitelerinden uygun kargo ücretleri ile sahip olabilirsiniz.

 

Alacağım adres nedir? Adres bir posta kutusu mı?

Adres bir Posta kutusu değil, Amerika’da kargo ve depo hizmeti veren yerel bir adrestir. Size özel tanımlanan  ‘P0112’ numarasına benzeyen gönderi numarası alacaksınız Paketlerinizi ve  FedEx, DHL, UPS,  ve ABD Posta Servisi (USPS) gibi en uygun teklifi veren servis üzerinden adresinize gönderilecek.

 

Bana tüccarlar ve bireyler tarafından gönderilen gönderileri kabul eder misiniz?

Evet, herhangi bir işletme veya şahıs tarafından gönderilen herhangi bir nakliye şirketinden Proshipus.com adresinize yapılan gönderileri kabul ederiz.

Gelen kutuma ne tür paketler / postalar alabilirim?

ABD kurallarına göre yasaklı ürün listesinde olmayan ve ödemesi yapılmış hemen hemen her paketi kabul ediyoruz.

Gelen kutumun boyutu nedir?

Paket ve postaların ağırlığı 30KG kadar elde veya el arabasında taşınabilir boyutlarda olması gerekir. Daha büyük gönderiler için ek saklama ve hizmet ücreti ödersiniz

Paketimin ne zaman geldiğini nasıl bilebilirim?

Paketinizi veya postanızı alır almaz  sisteme gireriz, ve e-posta  ile bir bildirim gönderilir.

Gelen kutumu gelen gönderilerle güncellemeniz ne kadar sürer?

Tüm taşıyıcılardan günlük teslimatlar aldıktan sonra sistemimize gelen gönderileri giriyoruz. 

Öğelerimi ne kadar süreyle Proshipus.com deposunda saklayabilirim?

Bizde bir abonelik hesabınız varsa, paketlerinizi, postalarınızı veya dergilerinizi 60 güne kadar ücretsiz saklayacağız.Bundan sonra bir depolama ücreti alıyoruz.

Çevrimiçi hesap nasıl çalışır?

Proshipus.com’daki hesabınıza 7/24 online erişebilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra, hesap durumunu, gelen kutunuzdaki öğelerin listesini, paketinizin fotoğrafını görürüsünüz. Gönderilerim adlı bir bölümde, gönderilen paketlerin listesini göreceksiniz ayrıca, yeni bir paket geldiğinde bir e-posta bildirimi alırsınız.

Birden fazla kişi aynı gelen kutusunu kullanabilir mi?

Hayır bir hesap tek kişi tarafından kullanılabilir.

Dergi veya düzenli abonelik gibi gönderi hesabı aboneliği kullanabilir miyim?

Evet. Kullanım başına ödeme planlı hesaplar kullanabilir yıllık abonelik başlatabilirsiniz.

Kayıt yaptırmanın maliyeti nedir? Fiyatlar nedir?

Kayıt olmak her zaman ücretsizdir. Kayıt sırasında kredi kartınızı istemiyoruz. Kullanım başına ödeme planlı üyeliğin aylık ücreti yoktur; sadece paketinizi talep ettiğinizde ödeme yaparsınız. Abonelik planlarımızdan birine kaydolursanız, sizin için özel hizmetlerden ve daha ucuz işlem ücreti yollarsınız.

Hangi ödeme yöntemlerini kabul ediyorsunuz?

Visa, MasterCard, American Express, PayPal ve Amazon Pay tarafından işlenen çevrimiçi ödemeleri kabul ediyoruz.

Hizmet planımı nasıl değiştirebilir / yükseltebilir / düşürebilirim?

Planınızı, hesap yönetiminizde istediğiniz zaman daha yüksek bir plana yükseltebilirsiniz.

Hesabımı otomatik olarak borçlandırıyor ve süresi dolduğunda abonelik planımı yeniliyor musunuz?

Hayır, ön ödemeli abonelik hizmet planınızın süresi dolduğunda, hesap yönetiminizde yenilediğiniz takdirde, hesabınız kullanım başına ödeme planı olarak etkin kalacaktır. İstediğiniz zaman istediğiniz planı seçerek ve üyelik ücretini ödeyerek abonelik planınızı tekrar etkinleştirebilirsiniz.

Minimum bir taahhüt ister misiniz?

Hayır. Sizin açınızdan risk yoktur. Hiçbir zorunluluk yoktur. Hizmetlerimizden memnun kalmazsanız, hesabınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz ve aboneliğinizin kullanılmayan bölümünü iade edeceğiz.

Kayıt işlemi ne kadar sürüyor?

Çok basittir ve kayıt formunu doldurmak sadece 1 dakika sürer. Kayıt işlemi tamamlandıktan hemen sonra gelen kutusu numaranıza atanır ve genellikle hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Proshipus bana paketimi ne zaman gönderir?

Gelen kutunuzda depolanan paketleri ne zaman ve nasıl göndereceğimizi siz kontrol edersiniz. Hesabınızdaki gönderi takibi sayesinde, gelen kutunuzdaki paketlerinizin ve postalarınızın, ne zaman ve nasıl birleştirileceğini ve belirttiğiniz adrese ne şekilde gönderileceğini siz seçersiniz. 

Paketleri / postalarımı bana nasıl iletirsiniz?

Tekli paketleri orijinal nakliye ambalajında gönderebilir veya ​​isterseniz yeniden paketleyebilir ekstra korunaklı hale getirebiliriz. Birden fazla paket tek bir gönderide birleştirmek isterseniz yeniden paketleyerek adresinize gönderilir. 

Paketlerimi göndermenin ne kadara maliyeti olacağını nasıl öğrenebilirim?

Nakliye Ücreti Hesaplayıcı’mızı
kullanarak paketlerinizin gönderim bedeli için anında teklif alabilirsiniz.

Birleştirme her zaman sevkiyat ağırlığını azaltır mı?

Birleştirme genellikle sevkiyat maliyetini değiştirir, ancak ağırlığın hafifçe yükselebileceği bazı durumlar vardır. Örneğin, orijinal nakliye paketinin bir kısmının çıkarılması, ağırlığı azaltıyor olsa da, azaltma, genellikle daha küçük olan orijinal paketinden daha büyük ve daha kuvvetli olan yeni gönderi kutusunun ağırlığı ile değişebilir. Sevkiyatı sırasında taşımada sorun yaşanmaması için iyi bir şekilde korunmasını sağlamaya çalışıyoruz ve ambalajı güçlendirmek için hafif bir dolgu maddesi  veya koruyucu malzeme tabakası ekleyebiliriz. Bununla birlikte, ağırlığın hafif bir şekilde artmasına rağmen, tipik bir birleştirme önemli tasarruflara sağlayacaktır. 

Ekstra nakliye kutusu için ödeme yapmak zorunda mıyım?

Gönderiler için nakliye kutusu gerektiriyorsa, talep üzerine ücretli olarak sağlayabiliriz. Bu durumda, standart işlem ücretine kutunun gerçek maliyetini, ambalaj malzemesini veya ek işlem maliyetlerini ekleyeceğiz.

Paketlerim sigortalı mı?

Proshipus.com deposunda bulunduğu sürece sigortalıdır gönderi esnasında sigortalı olmasını isterseniz ek ücrete tabii olarak sigorta seçeneğini kullanbilirsiniz. Siz talep etmediğiniz sürece sigorta yapılmayacaktır. Gerekli yönlendirme gönderi yaparken size teklif olarak sunulacaktır.

Paketlerimin bana ulaşması ne kadar sürer?

Depodan ayrıldıktan sonra paketinizi alma süreniz birden fazla faktöre bağlıdır, genel olarak: varış ülkesi, nakliye firması ve seçilen nakliye yöntemi. Hava Kargo ile uluslararası  gönderiler resmi tatil günleri hariç 2-3 gün sürer. Ancak ekonomi gönderileri 1-2 hafta veya daha uzun sürebilir. 

Bana gönderilirken gümrük formlarına girilen malların değerini nasıl belirlersiniz?

Sevkiyat başlatırken malların değerini girmekten siz sorumlusunuz. Beyan edilen değer sigorta ve gümrük amaçlı kullanılmaktadır. Gönderinizi beyan edilen değerden daha fazla sigortalayamazsınız. Öğe için uygun bir değer bildirmenizi öneririz. Bu değer perakende fiyatı, piyasa değeri veya makul olduğunu düşündüğünüz diğer herhangi bir değer olabilir. 

Bir gönderinin maksimum değeri nedir?

Ülkelere göre değişiklik gösterebilir örneğin Türkiye için şahsi kullanılacak ürünlerde 1500euro ile sınırlıdır, üzerindeki rakamlar için gümrük mevzuatından doğan ek vergiler ödersiniz. Uluslararası gönderinizin beyan edilen değeri 2499 ABD Dolarını aşarsa, gönderinin işlenmesi için gereken ek süre ve maliyetlere bağlı olarak bir işlem ücreti alırız. 

Proshipus.com ücretleri vergileri ve vergileri içeriyor mu?

Fiyatımız sadece kapıdan kapıya taşıma ücretini kapsar. 22euro altındaki paketler için ek vergi ödemezsiniz. Bununla birlikte, değeri 22euro üzerinde olan gönderiler için %20’lik vergi ödemesini gümrüğünüze ödemeniz  gerekir. Bu masraflar, sizin sorumluluğunuzdadır. Ülkenizin gümrük idaresi,  vergilendirmeler hakkında bilgiler için en iyi kaynağınız olacaktır. 

Gönderilemeyen herhangi bir ürün var mı?

Yasaklanan maddeler ülkelere göre değişir; : hiçbir durumda biz aşağıdaki öğeleri yollayabilirsiniz şeklinde garanti vermeyiz.

– Mühimmat
– Patlayıcılar
– Ateşli Silahlar
– Benzin
– Alkol ve alkollü içecekler
– Sigara ve tütün
– Zehir, tahriş edici, kontrollü maddeler
– Taklit ve korsan ürün
– Canlı hayvanlar
– Kuru buz

– Ateşli silah ve parçaları
– Askeri mühimmat, mühimmat, mermi, el bombası kopyaları gibi patlayıcı cihazların atıl kopyaları. 
– Taze meyve ve sebzeler
– İhracat lisansı gerektiren ikili kullanım ürünleri ve teknolojileri

– Aerosoller, sıkıştırılmış gazlar 
– Tırnak cilası 
– Parfümler (alkol içeren) 

Yukarıdaki liste ayrıntılı değildir. Gönderilerde yasaklanan bir malın sorumluluğu size aittir.

Satın almadan önce, gönderdiğiniz tüm ürünlerin ülkenize girmesine izin verdiğinizden emin olun. Proshipus.com, gümrük düzenlemelerinden dolayı el konulan eşyalardan sorumlu olmayacaktır. 

Paketlerimi çevrimiçi olarak izleyebilir miyim?

Evet. Paketlerinizi online olarak hesabınız üzerinden  takip edebilirsiniz.

Müşterileriniz AmForward.com gelen kutusu adreslerini kullanarak ne tür ürünler alıyor ve gönderiyor?

Tipik uluslararası müşterilerimiz, ABD’deki gelen adreslerine ABD’daki online mağazalardan giyim, ayakkabı, elektronik, bilgisayar parçaları, otomotiv parçaları ve aksesuarları, kitaplar, dergiler, kozmetikler, sağlık ve kişisel bakım ürünleri, oyuncaklar, için kullanırlar. 

Uluslararası siparişleri kabul etmeyen ABD şirketlerinden nasıl sipariş verebilirim?

ABD’lı satıcılardan satın alma işlemi yaparken, siparişiniz için gönderim adresi olarak Proshipus’in size vermiş olduğunuz ABD adresini kullanırsınız. 

ABD’li bazı perakendeciler uluslararası kredi kartımı kabul etmediğinde ne yapmalıyım?

Banka müşteri hizmetlerini arayabilir veya Proshipus.com  benim için al hizmetini kullanarak siparişinizi verebilirsiniz bu size  ödeme konusunda yardımcı olabilir. 

Benim için mal satın alabilir misin?

Evet. Benim için satın al hizmetini kullanırsanız sizin belirlediğiniz yerden alabilir yada biz sizin için bir satıcı teklif edebiliriz

Çalışma saatleriniz ne zaman?

Alışveriş ve gönderi işlerlerinizi 7/24 online yapabilirsiniz. Resmi tatiller hariç Amerika ofisimizin çalışma saatleri yerel Amerika saati ile hafta içi 9:00-17:00. Türkiye ofisimiz hafta içi 12:00-20:00 saatleri arasıdır.